SERWIS INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ - SERWIS FOTOWOLTAIKI TRÓJMIASTO

Instalacje fotowoltaiczne są systemami bezobsługowymi, co nie oznacza, że nie wymagają regularnych przeglądów i serwisowania. Dzięki bieżącej konserwacji unikną Państwo zbędnych awarii, napraw i w konsekwencji – kosztów. Pomoże to również utrzymać ciągłość działania systemu.

Obowiązkowo w każdej elektrowni słonecznej należy wykonać przegląd co 5 lat eksploatacji – nakaz ten wynika z obowiązujących w Polsce norm i przepisów.

Wszystkie pozostałe czynności serwisowe są dobrowolne i wykonywane na życzenie właściciela. Zachęcamy jednak do regularnego sprawdzania, czy wszystkie elementy instalacji są sprawne i wydajne, a cały system działa poprawnie. Tylko w ten sposób można mieć pewność, że Państwa elektrownia słoneczna będzie produkować odnawialną energię elektryczną przez długi czas.

 

Serwis instalacji fotowoltaicznej.

Serwis instalacji fotowoltaicznych – Serwis paneli fotowoltaicznych

Od wielu lat zajmujemy się montażem i serwisem instalacji fotowoltaicznych, zapewniamy więc, że nasi specjaliści wszystkie czynności wykonają poprawnie, uwzględniając specyfikę Państwa projektu i parametry zamontowanego systemu. Każdy nasz klient otrzymuje dedykowana kartę przeglądów, dzięki której dokładnie wiadomo, kiedy i co należy przejrzeć, wyregulować lub wyczyścić.

Dodatkowo każda nowoczesna instalacja fotowoltaiczna posiada monitoring, dzięki któremu na bieżąco możemy obserwować stan pracy i odbierać informacje o wszystkich zdarzeniach. Monitoring pozwala wykryć wiele usterek i błędów, które są konsekwencją wadliwego projektu, montażu lub sprzętu.

Serwis instalacji fotowoltaicznych.

Przegląd instalacji fotowoltaicznej – naprawa instalacji przez profesjonalnie wyszkolonych techników

Urządzenia elektrowni słonecznych należy również okresowo aktualizować w zakresie oprogramowania sterującego, tak żeby ich praca była jak najbardziej efektywna.

Współpracując z TECHNIT masz zagwarantowany monitoring i aktualizacje oprogramowania systemu w okresie trwania gwarancji.

Wszystkie czynności serwisowe i naprawy mogą być przeprowadzane tylko przez dedykowanych instalatorów posiadających odpowiednie certyfikacje producentów, uprawnienia elektryczne lub UDT.

Tylko profesjonalni i doświadczeni instalatorzy są gwarancją poprawnie wykonanego serwisu instalacji fotowoltaicznych, czy ich naprawy. Przegląd instalacji fotowoltaicznych i dobór odpowiedniej instalacji oraz prawidłowy montaż tylko z firma TECHNIT.

Serwis instalacji fotowoltaicznych Trójmiasto.

Instalacje fotowoltaiczne – serwis fotowoltaiki

Serwis instalacji fotowoltaicznej w ostatnich latach zyskał na popularności. Przeglądy serwisowe fotowoltaiki są bardzo ważne, dlatego też coroczne przeprowadzenie pomiarów kontrolnych daje nam pewność poprawnej działającej instalacji na lata. Jednak głównym powodem dokonania serwisu instalacji fotowoltaicznej zazwyczaj jest jej awaria. Najczęściej tego rodzaju sytuacja ma miejsce w momencie, kiedy większość instalacji fotowoltaicznych działa bezawaryjnie, aż nagle dochodzi do niespodziewanej usterki. Jednak kiedy w instalacji fotowoltaicznej doszło do uszkodzenia części instalacji między innymi uszkodzenia paneli, mocowań modułów lub inwertera zaleca się jak najszybsze przeprowadzenie prac serwisowych. Dzięki temu możliwa będzie naprawa paneli fotowoltaicznych, a dokonane pomiary parametrów elektrycznych wskażą czy instalację można ponownie podłączyć. Sprawdzenie konstrukcji i dokonanie przeglądu poszczególnych elementów i modułów instalacji fotowoltaicznej przez naszą firmę obejmuje takie czynności jak:

 • Kontrola zabezpieczeń antykorozyjnych
 • Kontrola właściwej pracy takich elementów jak inwertera
 • Kontrola przewodów zarówno AC, jak i DC
 • Kontrola wizualna stanu instalacji fotowoltaicznej
 • Kontrola stabilności konstrukcji, jak i okablowania
 • Kontrola zabezpieczeń i mocowań.

Dokładna analiza całej sieci, wszystkich elementów oraz modułów w ramach prac serwisowych, to niezbędne czynności, które zapewniają bezpieczeństwo usługi dla każdego użytkownika instalacji fotowoltaicznych. Przegląd instalacji fotowoltaicznej, jaki prowadzony jest przez naszą firmę, jest skierowany do wszystkich klientów, nie tylko tych, u których wystąpiła awaria. Tym samym decyzja, aby przeprowadzać regularny serwis instalacji fotowoltaicznej, przynajmniej raz w roku przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa klientów, a także dłuższego działania paneli przez długie lata. W celu przeprowadzania usługi, jaką jest serwis instalacji fotowoltaicznych, zapraszamy do nawiązania kontaktu z naszym biurem obsługi klienta.

Jak serwisuje się instalację fotowoltaiczną

Panele fotowoltaiczne to wyjątkowe rozwiązanie, które zapewnia tani dostęp do energii elektrycznej, która w dodatku jest przyjazna dla środowiska. Ponadto to rozwiązanie, które charakteryzuje się niską awaryjnością. Jednak, kiedy przegląd instalacji fotowoltaicznej jest pobieżny i nie jest wykonywany regularnie, to ich niska awaryjność nie uchroni instalacji fotowoltaicznej przed awariami. Dlatego też, aby zabezpieczyć się przed ewentualnymi usterkami, warto regularnie serwisować instalację fotowoltaiczną. Działania, które powinny obejmować przegląd instalacji fotowoltaicznej to:

 1. Ogólna inspekcja najważniejszych elementów paneli fotowoltaicznych i połączeń, gdzie najważniejsze jest wyłapanie wszystkich potencjalnych odstęp od normy m.in. uszkodzenia modułów, poluzowania konstrukcji czy sprawdzić, jaki jest poziom uziemienia instalacji.
 2. Dokładne sprawdzenie ważnych zabezpieczeń stało i zmiennoprądowych takich jak AC i DC.
 3. Pomiar parametrów elektrycznych instalacji, co odnosi się głównie do napięcia obwodu otwartego, prądu zwarciowego, rezystancji izolacji oraz ochrony przeciwpożarowej.
 4. Analiza instalacji za pomocą kamery termowizyjnej, dzięki czemu możliwe jest wykrycie elementów o nadmiernej temperaturze.
 5. Sprawdzenie stanu technicznego konstrukcji, a więc klem, elementów wsporczych czy ewentualnych śladów korozji i innych uszkodzeń.
 6. Kontrola czystości modułów oraz stanu przewodów AC i DC, gdzie szczególnie uwzględniona powinna być mechaniczna izolacja.
 7. Diagnostyka pracy inwertera, a więc jednego z kluczowych urządzeń w instalacji fotowoltaicznej.  

Warto podkreślić, że nasza firma, wykonując pełną diagnostykę instalacji fotowoltaicznych, zawsze wykonuje wszystkie powyższe czynności, ponieważ tylko w ten sposób możliwe jest rzetelne ocenienie jej stanu faktycznego. Przeprowadzając systematyczny serwis, możesz zaoszczędzić, ponieważ instalacja będzie bardziej trwała. Nasze profesjonalne doradztwo pomoże w bezawaryjnym utrzymaniu instalacji przez długie lata.

Ile kosztuje serwis fotowoltaiki?

Wszystko zależne jest od rodzaju instalacji, a cenę serwisu ustala sie indywidualnie. Kompleksowy serwis fotowoltaiki to wstępne sprawdzenie pracy instalacji fotowoltaicznej, konfiguracja falownika, pomiary kontrolne czy sprawdzenie pracy wyłącznika przeciwporażeniowego. Instalacje fotowoltaiczne cechuje niska awaryjność i niemalże bezobsługowe działanie. Gdy z instalacji fotowoltaicznej słychać uciążliwe dźwięki, warto sprawdzić czy na modułach fotowoltaicznych nie ma żadnych uszkodzeń.

Chcesz sprawdzić swoją instalację fotowoltaiczną? Zadzwoń 505 158 061