Instalacje fotowoltaiczne są systemami bezobsługowymi, co nie oznacza, że nie wymagają regularnych przeglądów i serwisowania. Dzięki bieżącej konserwacji unikną Państwo zbędnych awarii, napraw i w konsekwencji – kosztów. Pomoże to również utrzymać ciągłość działania systemu.

Obowiązkowo w każdej elektrowni słonecznej należy wykonać przegląd co 5 lat eksploatacji – nakaz ten wynika z obowiązujących w Polsce norm i przepisów.

Wszystkie pozostałe czynności serwisowe są dobrowolne i wykonywane na życzenie właściciela. Zachęcamy jednak do regularnego sprawdzania, czy wszystkie elementy instalacji są sprawne i wydajne, a cały system działa poprawnie. Tylko w ten sposób można mieć pewność, że Państwa elektrownia słoneczna będzie produkować odnawialną energię elektryczną przez długi czas.

Od wielu lat zajmujemy się montażem i serwisem instalacji fotowoltaicznych, zapewniamy więc, że nasi specjaliści wszystkie czynności wykonają poprawnie, uwzględniając specyfikę Państwa projektu i parametry zamontowanego systemu. Każdy nasz klient otrzymuje dedykowana kartę przeglądów, dzięki której dokładnie wiadomo, kiedy i co należy przejrzeć, wyregulować lub wyczyścić.

Dodatkowo każda nowoczesna instalacja fotowoltaiczna posiada monitoring, dzięki któremu na bieżąco możemy obserwować stan pracy i odbierać informacje o wszystkich zdarzeniach. Monitoring pozwala wykryć wiele usterek i błędów, które są konsekwencją wadliwego projektu, montażu lub sprzętu.

Urządzenia elektrowni słonecznych należy również okresowo aktualizować w zakresie oprogramowania sterującego, tak żeby ich praca była jak najbardziej efektywna.

Współpracując z TECHNIT masz zagwarantowany monitoring i aktualizacje oprogramowania systemu w okresie trwania gwarancji.

Wszystkie czynności serwisowe i naprawy mogą być przeprowadzane tylko przez dedykowanych instalatorów posiadających odpowiednie certyfikacje producentów, uprawnienia elektryczne lub UDT.

Tylko profesjonalni i doświadczeni instalatorzy są gwarancją poprawnie wykonanego serwisu instalacji fotowoltaicznych, czy ich naprawy.