FOTOWOLTAIKA GDYNIA, SOPOT, WEJHEROWO

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że istnieje niewiele technologii tak nowoczesnych i opłacalnych, jak fotowoltaika. W dzisiejszych czasach bardzo trudno wyobrazić sobie sytuację, w której większość domostw korzysta z innych źródeł prądu oraz ogrzewania – obecna sytuacja ekologiczna zwyczajnie to uniemożliwia. Na szczęście nowoczesne technologie instalacji fotowoltaicznych zapewniają nie tylko ogromne oszczędności, ale również, co bardzo ważne, troskę o stan naszej planety. Dowiedz się więcej na temat tego, jak działają panele fotowoltaiczne, w jaki sposób można je nabyć oraz jakie korzyści zapewniają Tobie i Twojemu otoczeniu.

dom z fotowoltaiką na dachu

Jak działa fotowoltaika?

Wbrew pozorom technologia pozyskiwania energii elektrycznej ze słońca jest procesem prostszym, niż może się to wydawać. W jaki sposób funkcjonuje fotowoltaika oraz panele fotowoltaiczne zakładane przez nas w Gdyni czy Sopocie? Najważnieszą częścią tego rodzaju instalacji są złączone w moduły ogniwa fotowoltaiczne. Znajdujący się w panelach krzem wchłania fotony ze światła, tym samym zmuszając do ruchu znajdujące się w promieniach elektrony. To właśnie wykonywane przez nie manewry tworzą obieg prądu. Zakładane przez nas panele z ogniwami fotowoltaicznymi w Gdyni to układy złożone z materiału półprzewodnikowego, który odpowiada za przewodzenie energii elektrycznej w wyniku działania czynników zewnętrznych m.in. w postaci temperatury lub promieniowania słonecznego. Całość montujemy na specjlanej konstrukcji, która utrzymuje układ w odpowiedniej pozycji, zapewniając tym samym najefektywniejszą eksploatację.

Instalacje fotowoltaiczne jako źródło na energiĘ elektryczną

Technologia, jaką są instalacje fotowoltaiczne zakładane przez nas w Gdyni czy Sopocie, umożliwia pozyskiwanie energii elektrycznej w sposób niezwykle przyjazny naturzei domowym finansom. Dodatkowo całość jest bezawaryjna i odporna na negatywne działanie warunków atmosferycznych. Fotowoltaika w Pomorskiem, ze względu na duże nsłonecznienie regionu, produkuje energię na bieżąco, a zastosowanie odpowiedniej wielkości układu zapewni niemal nieskończone źródło prądu, o które nie będziemy musieli się obawiać, że się wyczerpie nawet w najmniej sprzyjających warunkach klimatycznych i atmosferycznych. Obecnie zamontowanie paneli fotowoltaicznych jest bardzo przystępne, jedynym warunkiem na przeprowadzenie takiej inwestycji jest odpowiedni układ dachu nieruchomości lub przestrzeń na układ naziemny. Montujemy instalacje fotowoltaiczne w Gdyni, Sopocie oraz innych pomorskich miejscowościach.

instalacja fotowoltaiczna na dachu

panele fotowoltaiczne - oszczędności na energii

Wszelkie koszty inwestycji i montowanych przez nas paneli fotowoltaicznych w Gdyni mogą wydawać się względnie wysokie. Na szczęścia niska cena pozyskania czystej energii zwróci wartość inwestycji już po stosunkowo niedługim czasie (przewidywany okres zależy od specyfiki domu oraz instalacji). Warto podkreślić, że wyprodukowana w ten sposób energia umożliwia zapomnienie o rosnących rachunkach za prąd. Porównując korzyści, jakie daje montowana przez nas fotowoltaika w Gdyni lub Sopocie, korzystanie z miejskiej sieci elektrycznej jest kompletnie nieopłacalne. Moc promieni słonecznych jest znacznie lepszym rozwiązaniem, tym bardziej, że działanie instalacji fotowoltaicznej jest bezawaryjne. Dzięki niej przestaniesz przejmować się przerwami w dostawie prądu czy  awariami sieci elektroenergetycznej.

Domy z instalacją fotowoltaiczną

INSTALACJA FOTOWOLTAICZNA - ZYSKAJ DARMOWY PRĄD Z PROMIENIOWANIA SŁONECZNEGO

Wszyscy doskonale powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że montaż instalacji fotowoltaicznej wiąże się z tym, że energia pozyskiwana jest tak naprawdę z promieni słonecznych – jest to zatem surowiec w pełni odnawialny. Dzięki temu nie musimy korzystać z nieustannie kurczących się złóż energii pierwotnej, w związku z czym użytkowanie własnej sieci energetycznej zapewnia neutralny wpływ na środowisko. Fotowoltaika zarówno dla firm w Gdyni lub Sopocie, jak i dla osób prywatnych z całego województwa pomorskiego jest doskonałym krokiem w stronę nowoczesnego podejścia do pozyskiwania energii, tym bardziej, że cena instalacji fotowoltaicznej nie jest obecnie przesadnie wysoka – a wszelkie koszty inwestycji mogą się bardzo łatwo zwrócić, tym bardziej, że można skorzystać chociażby z programu Mój Prąd.

dom z instalacją fotowoltaiczną

ZAMONTUJ INSTALACJĘ FOTOWOLTAICZNĄ - FOTOWOLTAIKA W 2023 ROKU

Montaż instalacji fotowoltaicznej z roku na rok jest prostszą kwestią – coraz więcej firm decyduje się na świadczenie usług tego rodzaju. Warto zaufać specjalistom, którzy doskonale znają się na rzeczy i są w stanie zaoferować panele fotowoltaiczne o najwyższej jakości i wydajności. Prąd przemienny pozyskiwany ze słońca jest praktycznie darmowy, w związku z czym coroczne koszty energii maleją do minimum. Skontaktuj się z nami – oferujemy dopasowanie instalacji fotowoltaicznej do twoich potrzeb oraz jej profesjonalny montaż. Zapewniamy, że współpracujemy z renomowanymi producentami z ugruntowaną pozycją na rynku, a nasi pracownicy charakteryzują się wieloletnim doświadczeniem oraz znakomitymi kompetencjami. Mając to na uwadze, możesz liczyć na nad wyraz profesjonalne usługi oraz pełną satysfakcję z pozyskiwania niemal darmowej energii elektrycznej.

montaż fotowoltaiki w Gdynia, Sopot, wejherowo

Pan Karol
Pan KarolFotowoltaika
Czytaj więcej
Firma godna polecenia. Bardzo duża wiedza o fotowoltaice i znakomite doradztwo. Ponadto jako jedna z niewielu firm używa materiałów do instalacji (kable, zabezpieczenia, itp.) wysokiej jakości renomowanych producentów.

Montaż instalacji fotowoltaicznej na terenie Trójmiasta - panele słoneczne to w ostatnich latach najpopularniejsze odnawialne źródła energii

Instalacje fotowoltaiczne to zdecydowanie najpopularniejsza opcja w aspekcie wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Oczywiście inne ekologiczne rozwiązania tj. pompy ciepła to także popularne rozwiązanie, ale zdecydowanie nie tak jak projekt instalacji paneli słonecznych. W zasadzie to, o co apelowało większość środowisk ekologicznych, obecnie stanowi jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się obszarów w branży energetycznej. Jako doświadczona firma zajmujemy się montażem i sprzedażą paneli fotowoltaicznych na terenie województwa pomorskiego. Bezpieczne instalacje fotowoltaiczne na wykonywane sprawdzonych komponentach renomowanych firm, to podstawowe działania, które podejmujemy w zakresie instalacji fotowoltaicznych. Wybór fotowoltaiki w Gdyni to zastosowanie bardzo wydajnego działania, ponieważ każda montowana przez nas instalacja fotowoltaiczna to solidna inwestycja na lata. Profesjonalny montaż paneli fotowoltaicznych zaczynamy od opracowania koncepcji, omówienia zakresu instalacji, doboru komponentów i wykonania odpowiednich pomiarów. Możliwości, jakie daje instalacja fotowoltaiczna, są bardzo szerokie, dlatego też indywidualne pozyskiwanie energii elektrycznej jest coraz bardziej istotnym czynnikiem wyboru fotowoltaiki przez ludzi. Dlatego też panele słoneczne, które instalujemy u naszych klientów, są najwyższej jakości. Zdajemy sobie sprawę, jak istotne są obecnie odnawialne źródła energii, dlatego przy instalacji paneli fotowoltaicznych korzystamy również z nowoczesnych metod i technik montażu. Dokonujemy go tak, aby nasze instalacje na domach jednorodzinnych wspierały jak najdłużej środowisko naturalne. Montaż paneli fotowoltaicznych w województwie pomorskim to także pomoc w uzyskaniu dofinansowania i bardzo długie okresy gwarancyjne.

Uzyskaj niezależność energetyczną dla gospodarstw rolnych

Obecnie żaden inny sektor gospodarki na świecie nie jest w tak ogromnym stopniu, zależy od warunków atmosferycznych, jak rolnictwo. To właśnie Słońce ma tak duży wpływ na osiągane rezultaty gospodarstw rolnych w zakresie wzrostu plonów. Mimo tego, że praca rolnika w pewnym sensie postrzegana jest jako poleganie na naturze, to wszyscy rolnicy zdają sobie sprawę, jak ważne są dzisiaj inwestycje w nowoczesne technologie tj. fotowoltaika. Nie tylko zwiększają efektywność pracy, ale również pozwalają w sposób kompleksowy zarządzać gospodarstwem, szczególnie tym o dużych rozmiarach. Ponadto panele fotowoltaiczne dla gospodarstw rolnych to także potrzebne uniezależnienie się od sieci energetycznych dzięki samodzielnemu pozyskiwaniu energii.

FOTOWOLTAIKA W GDYNI, SOPOCIE I WEJHEROWIE

Swoje działania prowadzimy głównie w Gdyni, Sopocie i Wejherowie. Instalujemy panele fotowoltaiczne, których efektywność skutecznie poprawia jakość życia mieszkańców. Zdajemy sobie sprawę, że rzeczywistość gospodarstw rolnych w dwudziestym pierwszym wieku to przede wszystkim postępująca mechanizacja, która wpływa na efektywniejszą produkcję rolną, a tym samym osiąganie lepszych zysków. Rozwój wiąże się z większym zapotrzebowaniem na energię elektryczną, co bezpośrednio zwiększa koszty ponoszone przez rolników. Wsparciem przy instalacji paneli jest uzyskanie dofinansowania, ktore dopełni pokrywane koszta. Inwestycja generuje duże oszczędności przez długi czas, dzięki czemu staje się długoterminowym zyskiem. Warto zainwestować w darmowy prąd, który usprawni działanie gospodarstwa zarówno rolnego, jak i domowego. Na każdym etapie współpracy firma Technit gwarantujemy pełen profesjonalizm zarówno jeśli chodzi o realizację, montaż, jak i projektowanie instalacji fotowoltaicznych na terenie Gdyni, Sopotu i ich okolic. Zapraszamy do kontaktu lub zostawienia swojego numeru telefonu – sami do Ciebie oddzwonimy. Z nami warto zdecydować się na fotowoltaikę!

JAK OBLICZYĆ MOC INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ?​

Obliczenie niezbędnej mocy instalacji fotowoltaicznej pozwoli dopasować ją do własnych potrzeb i tym samym dobrać optymalną ilość paneli fotowoltaicznych. Jest również niezbędne do przygotowania projektu instalacji fotowoltaicznej. Na samym początku należy przygotować rachunki za prąd za poprzedni rok. Później można wyliczyć zapotrzebowanie z następującego wzoru: (roczne zużycie prądu x 1,2) : roczna produkcja z kW = moc instalacji fotowoltaicznej.

Przykładowo, gdy roczne zużycie prądu wyniosło 2000 kWh, po pomnożeniu tej wartości razy 1,2 i podzieleniu wyniku przez 1000 kWh (szacowana produkcja z instalacji fotowoltaicznej) otrzymujemy wartość wynoszącą 2,4 kW. Oznacza to, że konieczna będzie instalacja fotowoltaiczna o mocy przynajmniej 2,4 kW.

ALTERNATYWNY WZÓR NA MOC INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ

Warto mieć na uwadze, że zużycie prądu w okresie zimowym jest znacznie wyższe. Aby zima nas nie zaskoczyła, przy kalkulacjach należy zastosować inny wzór: (kwota miesięcznego rachunku za prąd (z okresu zimowego) x 12 miesięcy x 2,1) : roczna produkcja energii z kW Przykładowo, jeśli rachunek za prąd wyniósł w miesiącu zimowym 250 zł, po pomnożeniu tej wartości razy 12 oraz razy 2,1, a następnie podzieleniu uzyskanego wyniku przez 1000, otrzymamy wartość 6,3. Jest to minimalna zalecana moc dla Twojej instalacji fotowoltaicznej. Przekształć z nami energię promieniowania słonecznego w prąd dla domu. Niskie roczne zużycie energii cię zaskoczy.